Osmanlı Tavan

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Asmane dekorasyon osmanlı tavanları ilede sizlere hizmet vermektedir. Şıklığın ve eskitilmiş modeller ile evinizi osmanlı zamanlarına taşıyabilirsiniz. örnekleri ve bazı modelleri bu sayfada bulabilirsiniz. 

Osmanlı’nın yapıları arasında göze en çok çarpan ise hiç şüphesiz Camiiler, anıt mezarlar ve saraylardır. Günümüzde ise Osmanlı mimari’sine uygun evlerin inşası tekrardan ivme kazanıp bunun yanı sıra da bir çok yabancı mimara ilham kaynağı olarak yurt dışında çağımıza uygun halde dizayn edilerek tekrar dan projelendirilip hayata geçirilmektedir.

osmanli-tavan20.jpgosmanli-tavan3.jpgosmanli-tavan11.jpgosmanli-tavan22.jpgosmanli-tavan18.jpgosmanli-tavan15.jpgosmanli-tavan19.jpgosmanli-tavan13.jpgosmanli-tavan4.jpgosmanli-tavan7.jpgosmanli-tavan.jpgosmanli-tavan9.jpgosmanli-tavan21.jpgosmanli-tavan17.jpgosmanli-tavan8.jpgosmanli-tavan16.jpgosmanli-tavan10.jpgosmanli-tavan14.jpgosmanli-tavan12.jpgosmanli-tavan6.jpgosmanli-tavan2.jpgosmanli-tavan5.jpg

Osmanlı mimarisinde ön plana çıkan en önemli mimari öğelerden bir diğeri ise hiç şüphesiz tavan süslemeleridir. Tavan süslemeleri zenginlik sembolü olmasının yanı sıra, dini motifler işlenilerek değişen süsleme özellikleri ve farklılıklarıyla beraber simgeselliğin ve kültürün kaynağı olmakla birlikte bir tür üst örtü olarak tanımlanmış ve anlamlaştırılmıştır.

Statistics

Ziyaretçiler
88
Makaleler
86
Makale Görünüm Sayısı
1428587

Kimler Online

54 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top